Diskuze k článku

Následující strana

K počítači, https://www.tme.eu/cz/katalog/jednodeskove-pocitace_113612/?mapped_params=111:1597870

Urco by šel nahradit levnějším např. Orange Pi One, apod. Ale i tak je cena slušná.

dotaz pro vyhledání: lcd panel ampermeter 20A , a najde jich to spousty, u ampérmetru je třeba vzít k němu bočník! panel měřák nepřenese 20A, je lepší prolézt eshop daného obchodníka na ebay a vybrat si tam i DC/DC oddělovače.

Ako hľadám tak hľadám a nedarí sa mi nájsť, potreboval by som DC voltmeter do 1000v alebo aspoň do 600v - toto som ako tak našiel, ale nepriamy ampermeter - optimálne cez CT alebo ako sa to volá na DC na uvedené napätie do 20A - a toto som nenašiel....

Displeje jsou z Ebay, ale dnes je lze sehnat i v unás a to včetn2š bočníků a dc/dc oddělovačů, např GME. Jejich max rozsahy je třeba zohlednit k očekávanému max napětí/proudu.

Zdravím, prosím kde ste kúpili tie displeje do rozvádzača pre DC stranu? Má to rozsah do cca 600V?

ďakujem

Robert

Díky, dal jsem tomu den a vše potřebné našel. Zdá se, že se nám u soláru opakuje kouzelných 20% bifaciály cca plus 20%, zimní měsíce cca 20% letních, západ a východ pokles cca 20% proti přímému jihu. Je to hodně zjednodušené, ale v zásadě to pro jednoduchou orientaci stačí. Aktuálně hledám nejvýhodnější cenu (počet dodavatelů strmě roste a ceny se houpou o cca 20%). Ještě jednou díky. Mojeelektrárna.cz je inspirativní. Ideál by byl přidat on-line meteo.

Nikdy jsem reálnou účinnost neměřil, ani v závislosti na počasí ani stárnutím panelů, podle mne to lze jen v laboratorních podmínkách. Mám historická data na začátku a tak nějak se výkon elektrárny pohybuje stejně i po 9ti letech provozu. Myslím, že pro nás hybridkáře nejde ani o maximalizaci výkonu, ale o dobu osvitu, protože stejně přebytečnou/nevyrobenou elektřinu neprodávám a jen zůstane na střeše nevyužita - tj v létě.

Ahoj, jsem fanda soláru. Cca 15 let zpátky jsem začal se skleněným panelem 80Wp dnes už se pomalu blížíme k 800Wp / ks. Zajímá mě jakou máš účinnost v závislosti na počasí. Dnešní graf dává max 30% ale většinu dne jen cca 15% instalovaného výkonu. Jaké bylo počasí (26.12.22) nebo kde zhruba FVE je ? Dík a hodně dalších radostí se Sluncem. Je to nádhera. Hledám porovnání s novými bifaciálními a zatím je dolinu data.

Napsat zprávu